Bite&Byte - redefinícia stravovania s ohľadom na ľudí s rôznymni intoleranciami a preferenciami stravovania...
Predstavte si koncept reštaurácie, v ktorej neexistuje papieroý jedálny lístok, jedlo si vyberiete a zaplatíte cez mobilnú aplikáciu a bude presne podľa vašich stravovacích preferencií a neskutočne chutné. Priestor by bol do posledného detailu nadizajnovaný tak, aby ste sa v ňom cítili príjemne, svetlo by sa automaticky nastavovalo podľa východu a západu slnka a otváracích hodín. Všade by hrala hudba, podľa prednastavených playlistov a nikto by do nej nemusel zasahovať. Ráno by sa zapla a večer vypla. Ideálny priestor na prácu, posedenie, obed firemný event, alebo prezentáciu...
Súčasťou priestoru je aj Cowork a zasadačka, jtoré je možné si prenajať a pracovať tak v inšpiratívnom a reprezantatívnom prostredí. Nie každému vyhovuje Homeoffice.
Pekná predstava, však? Možno niekedy v budúcnosti niečo podobné vznikne, ale zatiaľ môžeme iba snívať...
No nie tak úplne. Presne takýto typ reštaurácie budúcnosti, ktorá úplne mení zážitok z gastronómie vznikol v Bratislave na Plynárenskej 3/E a volá sa Bite&Byte a my sa tešíme, že sme mali možnosť technologicky prispieť kvalitným ozvučením a distribúciou audio a video signálu.
Riadenie hlasitostí v jednotlivých zónach zabezpečuje audio matica Audac M2, ktorá má funkciu predprogramovaných udalostí a jednotlivé zóny sa zapínajú a vypínajú úplne automaticky podľa otváracích hodín. V priestore reštautácie sm použili reproduktory Ateo6 a Ateo4 doplnené o subwoofre BASO12, ktoré dizajnovo dokonalo zapadajú do konceptu. Signálový procesing zabezpečujú dva štvorkanálové zosilňovače SMQ500. V Coworkovej časti je ozvučenie zabezpečené pomocou malých satelitov ATEO2S v kombinácii s aktívnymi subwooframi NOBA8A. Zdrojom hudby je modulárny prehrávač XMP44, v ktorom sú integrované 3 moduly NMP40 na prehrávanie služby Soundtrack Your Brand a 1 modul MMP40, ktorý slúži hlavne na nahrávaie podcastov a dikusií, ktoré s v priestore previdelne konajú.
Videosignál do projektora je pripojený cez prezentačný prepínač ATEN VP1420, ktorý v tomto prípade vyberá medzi dvoma vstupmi. Jedným z nich je AppleTV, cez ktoré sa bezdrôtovo zdieľajú prezentácie prípadne iný obsah z počítača, tabletu alebo telefónu a druhý vstup je HDMI prípojný bod na pódiu. VP1420 zároveň slúži ako audio de-embeder a oddeľuje zvuk z HDMI signálu do audio matice M2. Keďže ide o pomerne dlhé káblové vzdialenosti, trasa z prípojého bodu do prepínača aj z prepínača do projektora je realizovaná pomocou protokolu HDbaseT po štandardnom FTP kábli.
Realizácia: jeseň 2021
Projektový manažér: Michal Kubinec
Copyright © 2024 G – Tec Professional s.r.o. Všetky práva vyhradené.
Designed by webgaleria.sk