Školiaca sála Agrocontract

Jeden z najväčších producentov kravského mlieka na Slovensku na začiatku roka 2019 dobudoval vo svojom areáli Dubník-Dvor v Mikuláši sálu, ktorú plánoval využívať na firemné porady, školenia a konferencie. Sála je pomerne veľká s vysokým stropom, čoho dôsledkom bol vzniknutý rozsiahly problém so zrozumiteľnosťou hovoreného slova až do takej miery, že moderná novovybudovaná sála bola prakticky nepoužiteľná. Vedenie spoločnosti sa preto rozhodlo problém riešiť a oslovilo o pomoc nás.

Obhliadkou a meraním sme zistili, že doba dozvuku niekoľkonásobne prevyšuje hodnotu, ktorá je pre priestory s podobným zámerom použitia a celkovým objemom odporúčaná. Výpočtami sme určili potrebné množstvo akustických panelov a vzhľadom na svetlosť priestoru sme sa rozhodli umiestniť ich na strop sály podvesením v rôznych výškach. Vo výsledku nám to pomohlo zvýšiť celkovú účinnosť hlavne na nižších frekvenciách a všeobecne znížiť potrebné aplikované množstvo akustických panelov. Vzhľadom na dizajnovú kompatibilitu s osvetlením sály sme sa rozhodli pre kruhový model panelov Artnovion Azores CIR vo farebných prevedeniach korešpondujúcich s ostatnými prvkami sály. Kruhové akustické panely v stropnej časti boli doplnené o veľkoplošné panely umiestnené na steny sály s potlačou na mieru vyrobenou na želanie zákazníka

Vznikol tak zaujímavý dizajnový prvok, ktorý znížením stropu a doplnením obrazov na steny zútulnil priestor, ale čo je hlavnejšie, odteraz sú už porady, školenia a prezentácie príjemné a 100% zrozumiteľné.

Projektoví manažéri: Ing. Zdenko Nosko, Peter Koreň

Realizácia: november – december 2019