Réžia R7 v Slovenskom rozhlase v novom šate

Aj Slovenský rozhlas zažíva po rokoch obnovu a postupne sa tak rekonštruujú jednotlivé réžie. Po tom, čo sme úspešne zrealizovali projekty priestorovej akustiky v zrekonštruovaných réžiách R10 a R11, prišla v roku 2019 na rad R7-čka.

V snahe urobiť z každej réžie originál a zároveň pri zachovaní tých najprísnejších akustických vlastností sme tento raz trošku viac popustili uzdu fantázii a pri výbere siahli po akustických panelov  Artnovion určených primárne pre rezidenčné aplikácie. Na dosiahnutie potrebného množstva absorpčnej plochy sa okrem jedných z najpoužívanejších paneloch Ullyses v stropnej časti, použili ešte panely Dawson na stenách. O nežiaduce odrazy v nižších častiach zvukového spektra sa postarali ploché basové pasce Siena, s ktorými máme len tie najlepšie skúsenosti. Aby bol výsledný pocit čo najprirodzenejší, doplnili sme toto všetko o difúzory Jaya.

Záverečné meranie doby dozvuku ukázalo jeden z najlepších akustických výsledkov nášho doterajšieho snaženia. V réžii R7 sme vytvorili príjemné unikátne pracovné prostredie so špičkovými akustickými vlastnosťami. Ďakujeme zástupcom Slovenského rozhlasu, že nám bola opäť zverená dôvera a veríme, že sme laťku posunuli zase o kúsok vyššie.

Projektoví manažéri: Ing. Zdenko Nosko, Peter Koreň

Realizácia: november 2019