PostPro štúdio Bratislava

Ešte v priebehu roku 2017 a potom neskôr intenzívnejšie v prvej polovici 2018 sme boli oslovení mladými zvukármi Jánom Krnáčom  a Alexandrom Borim pre spracovanie projektu akustiky a sady štúdiových monitorov pre blízke posluchové pole pre ich nové pripravované postprodukčné štúdio. Začiatkom tohoto roku sa doladili detaily a v priebehu apríla-mája sme tak pomohli zrealizovať sen…

Takto o ňom a našej pomoci pri jeho realizácii píšu samotní investori:

“PostPro štúdio je zamerané primárne na filmovú, televíznu a reklamnú zvukovú postprodukciu (sound design, recording voiceovers, podcasts, foley, editing, mixing…).

Pre hlavný 5.1 monitorovací systém sme sa rozhodli pre Eve Audio Setup: 2x SC207 (L,R), 1x SC305 (C), 2x SC204 (Ls, Rs) a TS108 (LFE). Takto navrhnutý setup je dostatočne výkonný pre štúdio s objemom cca 40m3 aj s dostatočnou rezervou.

Vďaka akustickým panelom Artnovion, návrhu vnútornej akustiky, meraniam doby dozvuku Ing. Zdenkom Noskom a inštalácie ostatného tímu G-Tec Professional, sme dosiahli fantastické akustické vlastnosti nášho štúdia so strednou dobou dozvuku RT60=0,28s s vyrovnaným frekvenčným priebehom a presným stereo obrazom.

Štúdio disponuje aj nahrávacou miestnosťou s výbornými akustickými vlastnosťami a možnosťou variabilnej doby dozvuku do hodnoty max. 0,46s. Sme tak pripravení na nahrávanie dabingu,  vokálov, akustických nástrojov, bicích, malých akustických hudobných skupín a podobne.”

Návrh dizajnu: Mgr. art. Barbora Peuch, ArtD

Projektoví manažéri: Ing. Zdenko Nosko, Boris Seitler, Peter Koreň

Realizácia: máj 2019