Posluchovka v Rusovciach

V priebehu februára 2018 sme realizovali zaujímavé riešenie vnútornej akustiky v jednom z novovybudovaných domov v Rusovciach. Dom sám o sebe je ukážkou toho, ako je možné aj v dnešnej modernej dobe realizovať bývanie s nádychom dedinskej histórie. Doplnením interiéru o krásne výtvarné umelecké diela už relaxačný priestor v podkroví nie je ďaleko od rozprávky!

V prvom kroku sme realizovali meranie doby dozvuku miestnosti a na základe výsledkov merania a výpočtov sme majiteľovi posluchovej miestnosti navrhli možné riešenia jej akustickej úpravy. Keďže podmienkou bolo, aby akustické panely do priestoru zapadli čo možno najmenej rušivo a ponechali dominantné miesto vystaveným obrazom, rozhodnutie jednoznačne padlo na akustické panely Artnovion Ulysses Absorber.  Pre ošetrenie prvých odrazov boli použité panely obdĺžnikového tvaru upevnené na strop, podkrovné šikminy a stenu za, reprosústavami, pre akustické skrátenie otvoreného priestoru podkrovia boli v zadnej časti posluchovej miestnosti postavené prenosné akustické paravány zostavené z rovnakých panelov Ulysses Absorbert avšak v štvorcovom prevedení.

Záverečné meranie a zákazníkova spokojnosť potvrdili, že návrh a výpočet riešenia akustiky bol správny a v plnej zhode s konečnou realizáciou!

Projektový manažér: Ing. Zdenko Nosko, Peter Koreň

Realizácia: február 2018