Musae Polymnia sa rozširuje…

V uplynulých týždňoch sme odovzdali do užívania novú réžiu so štúdiami, o ktoré rozšírila svoje priestory Musae Polymnia v Moravskom Lieskovom. Požiadavkou majiteľa štúdií p. Petra Šímu, bola realizácia interiéru, ktorá bude spĺňať nielen najvyššie požiadavky na lineálny priebeh vhodnej dĺžky dozvuku v celom frekvenčnom pásme, ale aj dizajn, ktorý sa bude aj v slovenských podmienkach približovať svetovým štandardom.

Akustiku priestoru na základe merania a výpočtov navrhol náš dvorný akustik Ing. Zdenko Nosko, realizácia bola 100% na mieru budovaná priamo v holo-priestore za pomoci nosných drevených hranolov, potrebných akustických materiálov a celkového začalúnenia po celom obvode miestnosti. Keďže bolo v tomto priestore možné vytvoriť akustické pasce bez kompromisov ich rozmerov, výsledný dozvuk v štandardne problémovej spodnej časti akustického pásma bol neuveriteľné lineárny, rovnako ako celý zostatok stredného aj horného frekvenčného pásma na úrovni zodpovedajúcej potrebám masteringového štúdia.

Okrem toho sme doplnili prepojenie medzi jednotlivými štúdiami a réžiami o audio multi-káble a sieťové káble vrátane prípojných konektorových polí.

Majiteľovi štúdia prajeme veľa solventných a hlavne profesionálnych zákazníkov a samozrejme len tie najlepšie hodnotené diela.

Projektový manažér: Ing. Zdenko Nosko, Boris Seitler

Realizácia: júl – september 2017