Denon DJ PRIME

Budúcnosť profesionálnych DJ vystúpení

 

Denon DJ začiatkom tohto roka predstavil úplne novú sériu profesionálnych DJ zariadení s označením PRIME.

Pod označením PRIME nájdeme: SC5000 – profesionálny media player so 7“ dotykovým multy-dotykovým displejom, X1800 – 4-kanálový DJ mixpult s integrovaným LAN hub-om a VL12 – gramofónom s priamym náhonom s doteraz najvyšším krútiacim momentom na trhu. Súčasťou tejto série je aj nový software na spracovanie a prípravu hudby na DJ vystúpenia s názvom ENGINE PRIME.

Prvé kusy SC5000 a X1800 už  dorazili do nášho skladu, VL12 by mal byť dostupný v júni 2017.

 

SC5000 Prime:

Profesionálny DJ media player so vstavaným 7″ multi-dotykovým displejom. Prime SC5000 je vybavený digitálnymi výstupmi s integrovaným 24 bit/96kHz prevodníkom. Prehrávač umožňuje prácu s dvojicou deckov (vrstiev), takže výstupný zvuk je možné rozdeliť do dvoch samostatných kanálov. Samozrejmosťou je aj prehrávanie nekomprimovaných formátov ako FLAC, ALAC alebo WAV. Okrem veľkého 7″ multi-dotykového displeja na SC5000-ke nájdete aj 8 farebných padov s funkciami: Cue, Loop, Slice alebo Roll. Prehrávaču dominuje pevný a veľký 8″ Jog Wheel pre skrečovanie alebo pretáčanie skladieb a centrálny HD displej pre zobrazovanie obalu albumu alebo obrázka podľa vlastného výberu. Jog Wheel je možné farebne podsvietiť pomocou RGB diód, ktoré ho lemujú. Ako rozhranie pre pripojenie zdrojov hudby slúži trojica USB portov a jedna čítačka SD kariet. SC5000 ponúka okrem audio výstupov aj LAN výstup pre prepojenie až 4 playerov.

 

VL12 Prime

Profesionálny DJ gramofón. VL12 má pevnú a odolnú kovovú konštrukciu s izolačnými nožičkami pre minimalizáciu vibrácii alebo spätnej väzby. Gramofón je vybavený motorom s priamym náhonom a extrémne vysokým krútiacim momentom, ktorý dosahuje v nastavení High rýchlosť 5kgf/cm. Motor je izolovaný od ostatných častí gramofónu pre optimálny odstup signál/šum. Vybavený je ramenom v tvare S pre dokonale presný tracking. Rameno je navyše vybavené mechanizmom s funkciami Lock or Rest. K dispozícií je možnosť voľby rýchlosti prehrávania 33 1/2 a 45 RPM. Samozrejmosťou je aj Nastaviteľný rozsah pitch tempa +-8%, 16% alebo 50%. Integrované LED diódy umožňujú voliteľne meniť farebné lemovanie kovového taniera podľa vašich preferencii.

 

X1800 Prime

Profesionálny 4 kanálový DJ mixpult X1800 je vybavený štvoricou vstupov s prepínateľnou citlivosťou  Line/Phono. Každý kanál má k dispozícii okrem klasického Volume fáderu aj Gain, 3-pásmový EQ a LED indikátory úrovne signálu. Samozrejmosťou sú funkcie ako Cue, vstavané efekty a filtre. Novinkou modelu X1800 sú potenciometre Sweep umiestnené pod potenciometrami filtrov, ktoré umožňujú pracovať s úrovňami efektov na jednotlivých kanáloch, čím sa stáva práca so zvukom zaujímavejšia a kreatívnejšia. Expressive EQ umožňuje výber medzi módmi Classic a Isolation pre detailné nastavenie priebehov potenciometrov EQ. Rezonančná frekvencia filtra je nastaviteľná. Ďalším bonusom je špičkový Flex-Fader crossfader značky Denon s nastaviteľným priebehom. Kvalitu výstupného zvuku zabezpečuje integrovaný 24bit/96kHz prevodník. Prehľad pri vyberaní efektov zabezpečí jasný OLED displej. K dispozícii je aj dvojica USB portov s možnosťou pripojenia Vášho notebooku a využívania Vášho obľúbeného DJ softvéru. Druhý z portov pritom môže slúžiť buď ako backup pre už pripojené PC alebo pre pripojenie druhého notebooku, čo ocenia B2B DJs. Na zadnej strane okrem vstupov a výstupov nájdeme aj 4-portový LAN Hub, do ktorého môžete pripojiť napríklad 4 multimediálne playere SC5000PRIME.

Viac info na: http://www.denondj.com/prime-series