Čiernohronská železnica

Čiernohronskú železnicu asi netreba extra predstavovať, jazdu v otvorenom vozni za dymom chŕliacou parnou lokomotívou, v krásnej prírode okolia Čierného Balogu, si azda málokto nevyskúšal… Nadšenci združujúci sa okolo p. Bíleka sa snažia každým rokom zachraňovať zo zašlej slávy čo sa ešte dá. Nie je to vždy jednoduché, pretože financovanie iba z predaja cestovných lístkov nedokáže úplne pokryť všetky náklady… A tak sme sa aj na základe podnetu nášho kolegu – vláčikára Borisa rozhodli, že troškou pomôžeme aj my!

Počas októbra tak naši chlapci zrealizovali ozvučenie staničky v Čiernom Balogu využitím komponentov značky Audac. Pre ozvučenie perónov sme použili 100V zosilňovač COM24Mk2 v kombinácii s reproduktormi pre vonkajšie použitie WX502/OB a CA215, toalety sme opatrili menšími reproduktormi WX302/B. Vyhlasovanie odchodov a príchodov vlakov za pomoci mikrofónovej staničky PDM200 tak odteraz bude naozaj funkčné a počuteľné. Citujeme pocity pána Bíleka: “Ďakujeme pekne – funguje to úžasne. Sme radi že máme takých priateľov a podporovateľov.”

Teraz ste na rade Vy! Príďte sa aj Vy povoziť na vláčiku a okrem zábavy si odneste aj dobrý pocit z pomoci svojou zakúpenou vstupenkou!

Projektový manažér: Boris Seitler

Realizácia projektu: október 2017