Amfiteáter Pezinok s priestorovým zvukom

V piatok 2. júna sa začala už v poradí 6. letná sezóna v amfiteátri Pezinok od času jeho digitalizácie. Tohtoročná sezóna sa bude niesť v znamení veľkých zmien. Čiastočnú rekonštrukciu, malé stavebné úpravy a výmenu elektroinštalácie podstúpila budova premietárne, zlepšilo sa technické vybavenie pokladní, ktoré zabezpečí plynulejší predaj vstupeniek a plocha hľadiska bola s ohľadom na premietané tituly rozdelená na fajčiarske a nefajčiarske zóny, čo isto ocenia najmä nefajčiari a rodičia s deťmi.

Amfiteáter so slovenským prvenstvom v návštevnosti má odteraz navyše punc unikátnosti v novo-inštalovanom priestorovom 7-kanálovom zvuku, ktorý sme realizovali my.

Jestvujúce L, R, C reproduktory sme doplnili o 6 ks efektových reproduktorov DAS DR-8, ktoré sme inštalovali na stĺpy osvetlenia  po obvode hľadiska. Samotné reproduktory sme osadili do (na mieru vyrobených) klietok s uzamykaním, ktoré ich budú chrániť pred slnkom, dažďom a prípadným odcudzením. Nová je samozrejme nielen repro-kabeláž k efektovým reproduktorom, ale vymenili sme aj pôvodnú starú kabeláž ku kanálom L, R a C.

Kalibrácia a nastavenie hlasitostí jednotlivých kanálov bola robená nielen v súlade s DOLBY štandardami, ale aj s ohľadom na obyvateľov žijúcich v bezprostrednej vzdialenosti od amfiteátra. Priznávame, že sme boli výsledným zvukovým efektom sami veľmi prekvapení. Nakoniec, zastavte sa v amfiteátri v Pezinku a posúďte sami!

Ďakujem týmto nadšencom okolo vedúceho kina Tima Matiaška za skvelý nápad, vytrvalosť a nám prejavenú dôveru!

Projektový manažér: Ing. Martin Guštafík

Realizácia: apríl-máj 2017